fbpx

Sanal POS ile Güvenli Ödeme Sistemi

Okuma Süresi: 2 dakika

Kurumsal Başvuru Formu

Tahsilatın kolay ve temassız yolu PayALL’un avantajlı dünyasıyla tanışmak için hemen başvuru yapın!

E-ticaretin olmazsa olmaz ödeme yöntemlerinden biri olan Sanal POS, pandemi ile birlikte adından daha çok söz ettirmeye başladı. Birçok alışkanlığımız ile birlikte ödeme alışkanlığımızın da köklü olarak değiştiği bu dönemde, Sanal POS online ödemenin aranan ismi haline geldi. Sanal POS ile yapılan ödemelerde, alıcının girdiği bilgiler ile onun hesabından çıkan ücret satıcının banka hesabına geçer. Kısaca Sanal POS, kredi kartı veya banka kartı ile alışveriş yaparken kullanılan cihazların, online dünyaya uyarlanmış bir versiyonudur. Ayrıca, Sanal POS tüm e-ticaret siteleri ile entegre ve kolay bir şekilde çalışıyor. Sanal POS kolay ve hızlı bir ödeme alma yöntemi , peki gerçekten güvenilir mi?

E-ticaret sitelerine olan rağbet gitgide arttığı için, bankalar Sanal POS kullanımı konusunda gerekli güvenlik önlemlerini almaya son zamanlarda daha fazla özen göstermektedir. Hatta bu önlemler zorunlu hale geldi. E-ticaret siteleri için yapılan Sanal POS başvuruları belirli bankalar tarafından incelenmekte ve kriterlere uygun olan başvurular kabul edilmektedir.

Ayrıca, Sanal POS sahip olduğu SSL sertifikası ile gizliliği ve güvenliği de kontrol altına alıyor. Kullanıcıların bilgisayarlarındaki güvenlik yazılımlarını güncel tutmaları ve alışveriş yapılan e-ticaret sitelerinde SSL sertifikası olup olmadığını kontrol etmeleri güvenlik açısından oldukça önemli. SSL sertifikası, e-ticaret sitesinden alışveriş yapacak müşterilerin kişisel ve kredi kartı bilgilerinin iletimi sırasında kötü niyetli kişilerin eline geçmemesi için kullanılan çok güçlü bir şifreleme sistemidir.

Bu yöntem, Sanal POS ile ilgili yapılan dolandırıcılıkların büyük oranda önüne geçiyor. E-ticaret siteleri için ekstra güvenli olan 3D Secure sistemi de banka hesabınıza bağlı GSM numaranız üzerinden çalışan bir sisteme sahip. Bu sistem sayesinde işlem onayı tarafınızdan verildiği için daha güvenli kabul edilir. Tüm bu önlemler Sanal POS kullanımının güvenli olduğunun birer göstergesi olarak değerlendirilebilir. Sanal Pos ile yapılan alışverişlerin hem kolay hem de güvenli bir şekilde gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Sanal POS ve kredi kartı kullanımını kıyasladığımızda, Sanal POS kullanımı, herhangi bir kredi kartı kullanımından daha fazla riskli değildir. Son kullanıcı olarak dikkat edilmesi gereken önemli bazı noktalar vardır. Bunlar; bilgisayarınızdaki güvenlik yazılımlarını her zaman güncel tutmak, güvenli olduğuna inandığınız e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmak ve alışveriş yaptığınız sitelerde SSL sertifikası olup olmadığına dikkat etmek.

PayALL Sanal POS ile güvenli ve pratik şekilde müşterilerinizden ödeme alabilirsiniz!

Mobil ödemenin ve tahsilatın kolay yolu PayALL Sanal POS ile müşterilerinizden güvenli ve pratik şekilde ödeme alabilirsiniz. PayALL Sanal POS ile aldığınız ödemelerde vade olmadığı için tahsilatlarınız ertesi gün hesabınıza yansır. Üstelik düşük komisyon oranları ise maliyetten tasarruf edebilirsiniz. PayALL’un avantajlı dünyası ile tanışmak için kurumsal başvuru formunu doldurun, sizi arayalım!