fbpx

E-Ticaret Siteleri İçin Sanal POS Hizmeti

Okuma Süresi: 2 dakika

Kurumsal Başvuru Formu

Tahsilatın kolay ve temassız yolu PayALL’un avantajlı dünyasıyla tanışmak için hemen başvuru yapın!

 Sanal POS, e-Ticaret siteleri üzerinden yapılan alışverişlerde kredi veya banka kart bilgileri girilerek, ürün ve hizmet bedelinin ödemesini sağlayan, mağazalardaki POS cihazlarının internete uyarlanmış halidir. Özellikle pandemi sürecinde temassız ödemeye gösterilen ilginin 3 kat artmasıyla sanal POS kelimesini daha sık duyar olduk. Birçok alışkanlığımız ile beraber ödeme alışkanlığımızın da değiştiği bu dönemde, ‘sanal POS ile online ödeme’ vazgeçilmez bir hale geldi.

Günümüzde çok fazla tercih edilen sanal POS’un birçok avantajı var!

  • 7/24 ödeme alma imkânı ile internet olan her yerden ödemelerinizi tahsil edebilirsiniz.Bankaların ve yeni nesil ödeme platformlarının sunduğu sanal POS ile ödemelerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde alabilirsiniz.
  • Sanal POS ile ödeme aldığınız siparişin ve ödeme işleminin detaylarını takip edebilir ve kolayca raporlayabilirsiniz.
  • Sunduğunuz ürün veya hizmeti online platforma taşıyarak, daha geniş kitlelere hitap edebilir ve rekabet gücünüzü arttırarak satış avantajı sağlayabilirsiniz.

Sunduğu imkânlarla birçok avantaj sağlayan sanal POS sisteminin en büyük dezavantajı yüksek komisyon oranlarıdır. Ödeme sistemleri arasında rekabeti etkileyen en önemli unsurlardan biri de yine bu komisyon oranlarıdır.

PayALL ile %1,29’dan başlayan komisyon oranları ile ödemelerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

  Sanal POS güvenli bir ödeme sistemi midir?

  Sanal POS kullanmak isteyen e-Ticaret işletmelerinin ve sanal POS üzerinden ödeme gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların aklına gelen ilk sorulardan biri; bu yönetimin ne kadar güvenli olduğudur.

  Sanal POS ile ödeme alan e-Ticaret siteleri bu güvenliği sağlamak için SSL sertifikası alarak, site üzerindeki verileri şifrelerler. Bu şifreleme sayesinde online ödeme yaparken kredi kartı bilgilerini giren kullanıcıların bu bilgileri SSL aracılığı ile şifrelenerek bankaya iletilir. Bu sayede üçüncü şahıslar bu verilere ulaşamaz ve bilgileri çalamazlar. 

Sanal POS süreci nasıl gerçekleşmektedir?

 Sanal POS’un gerçekleşme süreci mağazadaki POS cihazlarıyla aynı işleyiş ve kolaylıktadır. Müşterileriniz ödeme ekranına kredi kartı bilgilerini girdikten sonra girmiş olduğu kart bilgileri ile 3D secure sistemi sayesinde korumalı bir şekilde ödemeleri gerçekleştirir. Ödeme işlemi sonrasında tutar, ödemeyi yapan kişinin banka hesabından veya kredi kartından çekilir.

 PayALL’un Sanal POS’u ile alınan ödemeler ertesi gün hesapta!

Koronavirüs salgını ile sanal POS hayatımızın bir parçası haline geldi. Kullanıcıların pratik bir şekilde ve uzaktan ödeme yapmak isteyecekleri bir dönemde e-Ticaret firmalarının tüketicilerine dijital dönüşümün bir parçası olan sanal POS hizmeti sunmaları gerekiyor.

PayALL’un sunduğu sanal POS hizmeti ile online ödemelerinizi temassız ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik sisteme dâhil olmak için başvuru veya kurulum ücreti ödemeniz gerekmez. Sektör fark etmeksizin, hiçbir teknolojik alt yapıya ihtiyaç duymadan, tek tıkla tahsilatlarınızı alabileceğiniz PayALL’a üye olun!