fbpx

Sanal POS ile Online Tahsilat Nasıl Yapılır?

Okuma Süresi: 2 dakika

Kurumsal Başvuru Formu

Tahsilatın kolay ve temassız yolu PayALL’un avantajlı dünyasıyla tanışmak için hemen başvuru yapın!

E-ticaret sitelerinde, Sanal POS ile işleme başlamadan önce teslimat ve fatura ile ilgili bilgiler istenir. Kullanıcı ödeme ile ilgili sayfaya geldiğinde, kart bilgilerini girer. Bu bilgiler, Sanal POS’un bağlı olduğu bankaya yönlendirilir ve kullanıcıdan işlemin doğrulanması istenir. Doğrulama sonucunda tahsilat işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Kısaca Sanal POS işleyişi, alışveriş esnasında kart bilgilerinin güvenli bir şekilde bağlı olunan bankaya iletilmesi ve sonucunda geri bildirim sağlanması sürecidir.

Sanal POS nerelerde kullanılır?
Sanal POS kolay, zahmetsiz ve güvenli alışveriş olanağı sağladığı için internet üzerinden satış yapılacak olan tüm web sitelerinde gönül rahatlığı ile kullanılabilirsiniz.

Sanal POS kullanmalı mıyım?
Eğer bir web siteniz var ve ürün/hizmet satmayı düşünüyorsanız, Sanal POS en kolay ve güvenilir ödeme alma yöntemlerinden biridir. Bu sayede,sunduğunuz ürün veya hizmeti online platforma taşıyarak, hem rekabet gücünüzü artırır hem de daha büyük kitlelere hitap edip satış avantajı kazanabilirsiniz. Ayrıca, 7/24 ödeme alma imkânı ile internet olan her yerden ödemelerinizi tahsil edebilirsiniz.Bankaların ve yeni nesil ödeme platformlarının sunduğu Sanal POS ile ödemelerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde alabilirsiniz.

Şirket kurmadım. Şirket olmadan Sanal POS kullanabilir miyim?

Sanal POS ödeme sistemlerinden yararlanmak için şirket sahibi olmanız gereklidir.

Kiralık Sanal POS ne demektir? Nasıl kullanılır?

Sanal POS alma konusunda zorluk çeken yeni kurulmuş şirketler ve riskli e-ticaret siteleri, çözüm olarak başka firmalardan POS kiralama gibi yöntemleri kullanmaktadır. Kiralık Sanal POS’un kullanılması kesinlikle yasal değildir. Bu Sanal POS çeşidi kullanıldığında fatura düzenlemesi kısmında problemler ortaya çıkmaktadır. Ayrıca, faturaya bağlı olarak bir e-ticaret sitesi Sanal POS ile işlem yaptığında POS’u kiraladığı işletmenin ürünle ilgili iade, garanti ve diğer satış sonrası sorumlulukları da üstlenmesi gerekmektedir ama bu durum Kiralık Sanal POS ile mümkün değildir.

PayALL’un Sanal POS’u ile alınan ödemeler ertesi gün hesapta!

PayALL’un sunduğu Sanal POS hizmeti ile online ödemelerinizi temassız ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik sisteme dâhil olmak için başvuru veya kurulum ücreti ödemeniz gerekmez. Sektör fark etmeksizin, hiçbir teknolojik alt yapıya ihtiyaç duymadan, tek tıkla tahsilatlarınızı alabileceğiniz PayALL’a üye olun!