fbpx

Bayi Tahsilat Sistemi Nedir?

Okuma Süresi: 2 dakika

Kurumsal Başvuru Formu

Tahsilatın kolay ve temassız yolu PayALL’un avantajlı dünyasıyla tanışmak için hemen başvuru yapın!

Bayi tahsilat sistemi, hem firmaların bayilerden online ödeme alabilmelerini hem de sistem üzerinden tüm tahsilatları takip edebilmelerini sağlar. PayALL tarafından, online sistemde sunulan bu tahsilat sistemi; işletmelere, çalışanlara ve müşterilere güvenli sanal pos altyapısı sayesinde büyük kolaylıklar sağlar. Bu sayede, ana şirket ve çalışan tüm bayiler, herhangi bir komisyon ödemeden sistem üzerinden tahsilatlarını gerçekleştirebilirler. Bayilerin, müşterilerden tahsilatlarını hızlı ve güvenli bir şekilde almaları satış oranlarını da artırmaktadır. Ayrıca sanal pos ve ödeme sistemlerinin kullanılması üzerine ana işletmenin komisyon oranları artmaktadır. Bu durum da bayileri olumlu yönde etkilemektedir.

Tahsilatlar, SMS veya e-Posta üzerinden gerçekleşmektedir. SMS ya da e-Posta bağlantısına tıklayan bayiler veya müşteriler, ödeme ekranına çok hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Güvenli ödeme ekranına,  kart bilgilerini girerek hızlı ve kolay şekilde ödemelerini gerçekleştirilebilir.

Ayrıca ödeme aşamasında panelde bir QR kod oluşmaktadır. Alışveriş anında müşteri mağazadaysa SMS/e-Posta atılmadan telefonundan QR kodu okutup ödemeyi gerçekleştirebilir.

PayALL Bayi Tahsilat Sisteminin Diğer Avantajları

  • Bu yazılım sistemi sayesinde, firma bayilere özel komisyon ve taksit seçenekleri Nakit akışı açısında da bakıldığında hızlanmanın gerçekleştiğini söyleyebiliriz.
  • Bayiler, şifreleriyle sisteme girip gerçekleştirilen tüm ödemelerin istatistiksel, zamansal ve grafiksel takibini gerçekleştirilebilir.
  • Bayiler, müşterilerinden kredi kartı bilgilerini istemeden, SMS/e-Posta üzerinden tahsilatlarını alabilirler.
  • Bayi ve müşteriler arasında kolay ve hızlı bir tahsilat akışı gerçekleşir.
  • Fiziksel pos cihazı olmadan, tahsilatlar mobil uygulama üzerinden kolaylıkla yapılabilir.
  • PCI – DSS güvenlik standartlarına sahip olan 3D Secure uyumlu e-Tahsilat altyapısı sayesinde tahsilatlar güvenli bir şekilde gerçekleşir.
  • Ödemeler, sistem üzerinden anlık olarak takip edilebildiği gibi muhasebe/ERP programlarına da direkt olarak işlenir.
  • TL para biriminin yanı sıra Dolar, Euro ve İngiliz Sterlini gibi farklı para birimlerine göre hesaplanmış ücretler üzerinden de ödeme yapılabilir.

PayALL Online Tahsilat Sistemi Nasıl Kullanılır?

İlk olarak firma sanal pos başvurusunda bulunur. Firma ile iletişime geçilip uygun paket belirlendikten sonra online tahsilat sistemi aynı gün içerisinde bir domain üzerine kurulur. Alınan sanal pos sisteme entegre edilir ve ardından firma online tahsilat almaya başlar. Gerçekleştirilen ödemeler firmanın sanal pos hesabına geçer. Yapılan tahsilatların kayıtları ise otomatik olarak firmanın ERP-Muhasebe sistemine aktarılır.

PayALL ile Tahsilatlarınız Güvende!

Bayi tahsilat sistemi konusunda altyapısı ve performansı ile PayALL, üye işyerlerine sorunsuz süreçler sunmaktadır. PayALL’a kaydolma ve kart tanımlama aşamasında, kullanıcıların bütün bilgileri güvence altına alınır. Ayrıca, PayALL ile online ödeme alırken müşterilere bankalarından doğrulama kodu gönderilir ve online ödeme süreci, 3D Secure ile kart güvenliği sağlanarak tamamlanır.

Siz de PayALL üye işyeri olun, müşterilerinizle güvenli online ödeme sürecinin keyfini çıkarın!